Bel-aL

Akcelik

by Bel-aL
2498 2498 people viewed this event.

Additional Details

Type Organisation - Bel-aL wedstrijden


time-table

09:15    deuren publiek
10:00    Solo Engelse Wals Ballr (1/2)
10:02    Solo Tango Ballr (GL)
10:04    Solo Weense Wals Ballr (GL)
10:06    Solo Slow foxtrot Ballr (GL)
10:08    Solo Quickstep Ballr (GL)
10:10    Solo Engelse Wals Ballr (Herk)
10:12    Pauze
10:17    Solo Engelse Wals Ballr (FIN)
10:19    Solo Tango Ballr (FIN)
10:21    Solo Weense Wals Ballr (FIN)
10:23    Solo Slow foxtrot Ballr (FIN)
10:25    Solo Quickstep Ballr (FIN)
10:27    Pauze
10:37    Solo Chacha Latin (1/2)
10:39    Solo Samba Latin (GL)
10:41    Solo Rumba Latin (GL)
10:43    Solo Paso Doble Latin (GL)
10:45    Solo Jive Latin (1/2)
10:47    Pauze
10:52    Solo Chacha Latin (Herk)
10:54    Solo Jive Latin (Herk)
10:56    Rising Star Arg. Ta AT (FIN)
10:58    Rising Star Swing SW (FIN)
11:00    Pauze
11:05    Solo Chacha Latin (FIN)
11:07    Solo Samba Latin (FIN)
11:09    Solo Rumba Latin (FIN)
11:11    Solo Paso Doble Latin (FIN)
11:13    Solo Jive Latin (FIN)
11:15    Pauze
11:25    Start-to-Dance -30/+30 Latin (GL)
11:29    Youth -14 3d / 5d Latin (GL)
11:39    Pre-amateur 30+ Latin (GL)
11:45    Pre-amateur -30 Latin (GL)
11:51    Amateur -30 Latin (GL)
11:59    Amateur 30+ Latin (GL)
12:07    Pauze
12:17    Start-to-Dance -30/+30 Latin (FIN)
12:21    Youth -14 3d Latin (FIN)
12:27    Pre-amateur 30+ Latin (FIN)
12:33    Youth -14 5d Latin (FIN)
12:43    Pre-amateur -30 Latin (FIN)
12:49    Amateur -30 Latin (FIN)
12:57    Amateur 30+ Latin (FIN)
13:05    Pauze
13:20    Pre-amateur -30 Ballr (GL)
13:26    Start-to-Dance -30 / 30+ Ballr (GL)
13:30    Pre-amateur 30+ Ballr (GL)
13:36    Youth -14 3d Ballr (GL)
13:42    Amateur 30+ Ballr (GL)
13:50    Youth -14 5d Ballr (GL)
14:00    Amateur -30 Ballr (GL)
14:08    Pauze
14:18    Pre-amateur -30 Ballr (FIN)
14:24    Start-to-Dance -30 / 30+ Ballr (FIN)
14:28    Pre-amateur 30+ Ballr (FIN)
14:34    Youth -14 3d Ballr (FIN)
14:40    Amateur 30+ Ballr (FIN)
14:48    Youth -14 5d Ballr (FIN)
14:58    Amateur -30 Ballr (FIN)
15:06    Masterclass 40+ Ballr (1/2)
15:16    Pauze + Prijsuitreiking / Prix Std, Pre-am, amat, youth,solo EW, solo CC, AW,
15:41    Masterclass 40+ Ballr (Herk)
15:51    Masterclass 60+ Ballr (GL)
16:01    Masterclass open Latin (GL)
16:11    Masterclass 50+ Ballr (1/2)
16:21    Masterclass open Ballr (GL)
16:31    Masterclass 30+ Latin (GL)
16:41    Masterclass 50+ Ballr (Herk)
16:51    Masterclass 30+ Ballr (GL)
17:01    Pauze
17:11    Masterclass 40+ Ballr (FIN)
17:21    Masterclass 60+ Ballr (FIN)
17:31    Masterclass 30+ Latin (FIN)
17:41    Masterclass 40+ Latin (GL)
17:51    Masterclass 30+ Ballr (FIN)
18:01    Pauze
18:11    Masterclass 40+ Latin (FIN)
18:21    Masterclass 50+ Ballr (FIN)
18:31    Masterclass open Latin (FIN)
18:41    Masterclass open Ballr (FIN)
18:51    Pauze + Prijsuitreiking / Prix
19:10    Einde

Overzicht inschrijvingen

AGT Couples Rising Star (1 / 1)
VETTERS PETER - DE VALCK ANNY(69)
Bachata Couples
Solo English Walz (9 / 9)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA(10)
CRAWSHAW SOPHIA(16)
DE WAEL ANAëLLE(21)
DECLERCQ SIEN(24)
HIMPE AUKE(30)
JERMUS NOA(33)
TURKEBAYEV TAMERLAN(51)
VAN DUYSE LAURA(58)
VANDEWALLE EMILY(65)
Solo Tango (5 / 5)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA(10)
DE WAEL ANAëLLE(21)
JERMUS NOA(33)
TURKEBAYEV TAMERLAN(51)
VANDEWALLE EMILY(65)
Solo Viennese Waltz (5 / 5)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA(10)
DE WAEL ANAëLLE(21)
JERMUS NOA(33)
TURKEBAYEV TAMERLAN(51)
VANDEWALLE EMILY(65)
Solo Slow Foxtrot (7 / 7)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA(10)
CRAWSHAW SOPHIA(16)
DE WAEL ANAëLLE(21)
DECLERCQ SIEN(24)
JERMUS NOA(33)
TURKEBAYEV TAMERLAN(51)
VANDEWALLE EMILY(65)
Solo Quickstep (6 / 6)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA(10)
CRAWSHAW SOPHIA(16)
DE WAEL ANAëLLE(21)
JERMUS NOA(33)
TURKEBAYEV TAMERLAN(51)
VANDEWALLE EMILY(65)
Ballroom Youth - 14 (3 dance) (3 / 3)
CRAWSHAW ELOïSE - CRAWSHAW SOPHIA(15)
DE WAEL ANAëLLE - TURKEBAYEV TAMERLAN(22)
JERMUS NOA - DANEIDA ALVAREZ GUTIERREZ(34)
Ballroom Youth - 14 (5 dance) (2 / 2)
JERMUS NOA - DE WAEL ANAëLLE(35)
TURKEBAYEV TAMERLAN - VANDEWALLE EMILY(52)
Ballroom Youth - 16 (3 dance)
Ballroom Youth - 16 (5 dance)
Ballroom Start to Dance - 30 (2 / 2)
DECLERCQ SEPPE - DECLERCQ SIEN(23)
VAN DE VOORDE EMILIA - MOENS LOBKE(55)
Ballroom Pre-Amateur - 30 (3 / 3)
CRAWSHAW ELOïSE - CRAWSHAW SOPHIA(15)
DECLERCQ SIEN - VAN DUYSE LAURA(25)
VAN HOOF LAURA - VERHOEVEN PETER(59)
Ballroom Amateur - 30 (4 / 4)
DECLERCQ SIEN - VAN DUYSE LAURA(25)
DESODT MAARTEN - MONSEREZ SHARI(26)
JANSSENS CHRISTOPHE - JANSSENS DORINE(32)
THEYS IAN - KALBERMATTEN SYRA(49)
One-dance Artistic Waltz
Ballroom MasterClass Open (3 / 4)
GHYSELS FREDDY - EECKHAUT ELSIE(29)
JANSSENS CHRISTOPHE - JANSSENS DORINE(32)
NIJS MARIO - FEYAERTS SANDRA(39)
VAN DER WILL MIKE - KOK EVELIEN(57) -> NL
Ballroom Start to Dance 30+ (1 / 1)
VAN BERGEN MARK - SOUVEREYNS PATRICIA(54)
Ballroom Pre-Amateur 30+ (3 / 3)
DE SMAELE MIGUEL - DEWITTE LIESELOTTE(20)
REYNDERS PHILIPPE - DE BACKER CARINE(44)
VILLANI ERMANNO - DE BRUYN ANN(70)
Ballroom Amateur 30+ (7 / 7)
DE SMAELE MIGUEL - DEWITTE LIESELOTTE(20)
FRANSSENS EDWIN - ERNA KARINE(28)
SOBOL JEAN-LOUIS - DEGANT JACKIE(48)
VAN AELST KRISTIAAN - HAESENDONCKX DANIELLE(53)
VAN DER WILL MIKE - KOK EVELIEN(57) -> NL
VAN OOST GWENOLé - DIERICKX MARLEEN(60)
WIJNENDAELE GUY - BRACKE KELLY(74)
Ballroom MasterClass 30 + (4 / 5)
DE ROO BERT - STERCK SILKE(19)
NIJS MARIO - FEYAERTS SANDRA(39)
ROGGEMAN THOMAS - SPAENJERS ANNIK(45)
VAN DER WILL MIKE - KOK EVELIEN(57) -> NL
WIJNENDAELE GUY - WIJNENDAELE SHAARY(75)
Ballroom MasterClass 40+ (7 / 8)
BELOOUSSOV IOURI - BELOUSOVA IRINA(12)
DE COCK GERRIT - LYSSENS CONNY(18)
MOREL GILLES - MOREL FLORENCE(38) -> FR
PAQUET FREDERIC - PAQUET MARIE-PIERRE(41)
REMELS BRUNO - BRUCH ALEXANDRA(43)
ROGGEMAN THOMAS - SPAENJERS ANNIK(45)
VAN SEVEREN RUDY - COUVREUR KATHLEEN(61)
VOORN ERIC - VOORN CHARLOTTE(73) -> NL
Ballroom MasterClass 50+ (7 / 8)
DE COCK GERRIT - LYSSENS CONNY(18)
HOUBEN RUUD - ROSSEAU CHRIS(31)
MOREL GILLES - MOREL FLORENCE(38) -> FR
PAQUET FREDERIC - PAQUET MARIE-PIERRE(41)
REMELS BRUNO - BRUCH ALEXANDRA(43)
SERVOTTE HERWIG - BUELENS BETTY(46)
VAN SEVEREN RUDY - COUVREUR KATHLEEN(61)
VAN VOOREN DANNY - DERGELOO ANN(62)
Ballroom MasterClass 60+ (6 / 6)
GHYSELS FREDDY - EECKHAUT ELSIE(29)
MASSET FILIP - MASSET MYRIAM(37)
VAN OOST GWENOLé - DIERICKX MARLEEN(60)
VANDEVOORDE HERMAN - CLAEYS NICOLE(64)
VER BERNE LUDO - VAN PRAAG VERA(67)
VERSTRAETEN LUC - VAN HAVERE CHRISTIANE(68)
Solo Cha-cha (10 / 10)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA(10)
CRAWSHAW ELOïSE(14)
CRAWSHAW SOPHIA(16)
DAS KAREN(17)
DE WAEL ANAëLLE(21)
DECLERCQ SIEN(24)
JERMUS NOA(33)
TURKEBAYEV TAMERLAN(51)
VANDEWALLE EMILY(65)
VANOPPEN DAISY(66)
Solo Samba (7 / 7)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA(10)
DAS KAREN(17)
DE WAEL ANAëLLE(21)
JERMUS NOA(33)
TURKEBAYEV TAMERLAN(51)
VANDEWALLE EMILY(65)
VANOPPEN DAISY(66)
Solo Rumba (7 / 7)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA(10)
DAS KAREN(17)
DE WAEL ANAëLLE(21)
JERMUS NOA(33)
TURKEBAYEV TAMERLAN(51)
VANDEWALLE EMILY(65)
VANOPPEN DAISY(66)
Solo Paso Doble (5 / 5)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA(10)
DE WAEL ANAëLLE(21)
JERMUS NOA(33)
TURKEBAYEV TAMERLAN(51)
VANDEWALLE EMILY(65)
Solo Jive (9 / 9)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA(10)
CRAWSHAW ELOïSE(14)
CRAWSHAW SOPHIA(16)
DAS KAREN(17)
DE WAEL ANAëLLE(21)
JERMUS NOA(33)
TURKEBAYEV TAMERLAN(51)
VANDEWALLE EMILY(65)
VANOPPEN DAISY(66)
Latin Youth - 14 (3 dance) (3 / 3)
ALVAREZ GUTIERREZ DANEIDA - TURKEBAYEV TAMERLAN(11)
CRAWSHAW ELOïSE - CRAWSHAW SOPHIA(15)
JERMUS NOA - DE WAEL ANAëLLE(35)
Latin Youth - 14 (5 dance) (2 / 2)
JERMUS NOA - DE WAEL ANAëLLE(35)
TURKEBAYEV TAMERLAN - VANDEWALLE EMILY(52)
Latin Youth - 16 (3 dance)
Latin Youth - 16 (5 dance)
Latin Start to Dance - 30 (2 / 2)
DECLERCQ SEPPE - DECLERCQ SIEN(23)
VAN DE VOORDE EMILIA - MOENS LOBKE(55)
Latin Pre-Amateur - 30 (3 / 3)
CRAWSHAW ELOïSE - CRAWSHAW SOPHIA(15)
OLLIVIER AARON - VAN HOVE SOFIE(40)
VAN HOOF LAURA - VERHOEVEN PETER(59)
Latin Amateur - 30 (4 / 4)
DIERICK LENNART - CONINCKX CYNTHIA(27)
SIMONS LIAM - LAUWEREYS KAREN(47)
THEYS IAN - KALBERMATTEN SYRA(49)
TORFS TIM - BECHTEL MAëLYS(50)
Latin MasterClass Open (3 / 3)
CELEA DONAAT - VANOPPEN DAISY(13)
POPPE MARLEEN - VLIEGHE LUC(42)
VAN DEN HEUVEL DAVE - PELSMAEKERS INGE(56)
Latin Start to Dance 30+ (1 / 1)
VAN BERGEN MARK - SOUVEREYNS PATRICIA(54)
Latin Pre-Amateur 30+ (2 / 2)
DE SMAELE MIGUEL - DEWITTE LIESELOTTE(20)
VANDAELE THIBAUT - BRACKE KELLY(63)
Latin Amateur 30+ (3 / 3)
GHYSELS FREDDY - EECKHAUT ELSIE(29)
SOBOL JEAN-LOUIS - DEGANT JACKIE(48)
WIJNENDAELE GUY - BRACKE KELLY(74)
Latin MasterClass 30+ (3 / 3)
POPPE MARLEEN - VLIEGHE LUC(42)
VOLONT BART - KIMEISA LINDA(72)
WIJNENDAELE GUY - WIJNENDAELE SHAARY(75)
Latin MasterClass 40+ (3 / 3)
BELOOUSSOV IOURI - BELOUSOVA IRINA(12)
LICHTENBERGER JUNG-DUK - GUDELYTE-LICHTENBERGER JOVITA(36)
VLAYEN TOMMY - VERMEERSCH NATASCHA(71)
Salsa Couples Rising Star
Swing Couples Rising Star (1 / 1)
GHYSELS FREDDY - EECKHAUT ELSIE(29)
Event registration closed.
 

Date And Time

2022-10-09
 

Registration End Date

2022-09-28
 

Location

Retie
 

Event Types

 

Event Category

Share With Friends