Results

Search results of :
Number is mandatory
 
10/12/2022 BeNeLux championship 2022

Organiser : BULDO
Dansschool Ekkart
Lerenveld, 35 C
2547 Lint
 
Judge :
A : Cerveau Cyril (FRA)
B : De Pelsmacker Jean-Pierre (BEL)
C : De Smet Guido (BEL)
D : Karamat Ali Karin (NLD)
E : Van Durme Gudrun (BEL)
F : Van Geldre Sylvia (NLD)
G : Verdeure Karel (BEL)
AGT Couples Rising Star (3 / 3)

   Final

1 LUIT CéDRIC - DE WILDE TANIA(74)
2 CLAEYS WOUT - DE SMEDT ANKE(29)
3 VETTERS PETER - DE VALCK ANNY(117)
Bachata Couples (1 / 1)

   Final

1 CELEA DONAAT - VANOPPEN DAISY(28)
Ballroom Youth - 14 (3 dance) (0 / 2)
Web registration CRAWSHAW ELOïSE - CRAWSHAW SOPHIA(32)
Web registration TORCINSKA BEATE - ORLOV ALEXANDRE(99) -> LU
Ballroom Youth - 14 (5 dance)
Ballroom Youth - 16 (3 dance) (1 / 1)

   Final

1 TORCINSKA BEATE - ORLOV ALEXANDRE(99) -> LU
Ballroom Youth - 16 (5 dance)
Ballroom Start to Dance - 30 (3 / 3)

   Final

1 (tot : 3 PP) DECLERCQ SEPPE - DECLERCQ SIEN(41)
2 SMETS JORID - MOEHLIG KATHLYN(93)
3 TORCINSKA BEATE - ORLOV ALEXANDRE(99) -> LU
Ballroom Pre-Amateur - 30 (7 / 8)
Canceled BöRCSöK BENCE - VOOLMA HALLIKI

   Final

1 BLOM THIJS - HOEN ESMéE(124) -> NL
2 (tot : 5 PP) DECLERCQ SIEN - VAN DUYSE LAURA(43)
3 VERHOEVEN PETER - VAN HOOF LAURA(115)
4 (tot : 1 PP) CRAWSHAW ELOïSE - CRAWSHAW SOPHIA(32)
5 DIERICK LENNART - CONINCKX CYNTHIA(46)
6 KEUSS KIMBERLEY - VAN MOURIK KITTY(68) -> NL
7 TORCINSKA BEATE - ORLOV ALEXANDRE(99) -> LU
Ballroom Amateur - 30 (5 / 9)
Canceled DESODT MAARTEN - MONSEREZ SHARI(45)
Canceled GORSKIS SIMAS - PLUME LAETITIA
Canceled (tot : 10 PP) JANSSENS CHRISTOPHE - JANSSENS DORINE
Canceled THEYS IAN - KALBERMATTEN SYRA(98)

   Final

1 (tot : 3 PP) JACOBS WOUTER - SPIT LISA(66)
2 (tot : 1 PP) BöRCSöK BENCE - VOOLMA HALLIKI(26)
3 DE LORIJN TIM - DE LORIJN IRIS(37)
4 BALU TRISTAN - FLORENTIN MARION(23) -> FR
5 (tot : 8 PP) CLAEYS WOUT - DE SMEDT ANKE(29)
One-dance Artistic Waltz (1 / 1)

   Final

1 CELEA DONAAT - VANOPPEN DAISY(28)
Ballroom MasterClass Open (8 / 10)
Canceled JANSSENS CHRISTOPHE - JANSSENS DORINE
Canceled VAN DER WILL MIKE - KOK EVELIEN -> NL

   Final

1 KRIJGER JUSTIN - VOORN LORRAINE(69) -> NL
2 VAN DEN BOOM ARNO - HERTOGS ANNE(104) -> NL
3 JACOBS WOUTER - SPIT LISA(66)
4 KUIJS DOMINIQUE - CLAESSENS ALEXANDRA(70) -> NL
5 HABERMACHER LOIC - HABERMACHER ANJA(57) -> FR
6 BöRCSöK BENCE - VOOLMA HALLIKI(26)

   1/2 final

7 BALU TRISTAN - FLORENTIN MARION(23) -> FR
8 GHYSELS FREDDY - EECKHAUT ELSIE(54)
Ballroom Professionals (1 / 1)

   Final

1 DELSARD CéDRIC - SINDERALOVA ALICE(11)
Ballroom Professionals S
Ballroom Start to Dance 30+ (5 / 5)

   Final

1 SAMAEY LUC - FRANS INGRID(88)
2 VETTERS PETER - DE VALCK ANNY(117)
3 AUROUSSEAU ARNE - VAN ZANDBERGEN KARINE(22)
4 DUDEK GUIDO - KIEKENS KELLY(48)
5 VERGUTS JOSé - ASMAN HILDE(114)
Ballroom Pre-Amateur 30+ (2 / 6)
Canceled GYSSELS HERMAN - PATTEET GEORGINA(56)
Web registration KEUSS KIMBERLEY - VAN MOURIK KITTY(68) -> NL
Canceled KEUSS KIMBERLEY - VAN MOURIK KITTY
Canceled (tot : 3 PP) VAN BERGEN MARK - SOUVEREYNS PATRICIA(102)

   Final

1 (tot : 1 PP) REYNDERS PHILIPPE - DE BACKER CARINE(86)
2 SPARACINO SYLVIE - SANSO PATRICE(95)
Ballroom Amateur 30+ (8 / 9)
Web registration (tot : 8 PP) MENCHINI PATRICK - TOUSSAINT RENéE(77)

   Final

1 VAN WOUW PETRA - GLIJN ALEX(111) -> NL
2 STEVENS LARS - VAN DEN BOSCH CHRISTEL(97) -> NL
3 (tot : 6 PP) WIJNENDAELE GUY - BRACKE KELLY(120)
4 DE SMAELE MIGUEL - DEWITTE LIESELOTTE(39)
5 VAN AELST KRISTIAAN - HAESENDONCKX DANIELLE(101)
6 FIDDER ANDRE - FIDDER SYLVIA(50) -> NL
7 (tot : 3 PP) SOBOL JEAN-LOUIS - DEGANT JACKIE(94)

   1/2 final

8 (tot : 8 PP) FRANSSENS EDWIN - ERNA KARINE(52)
Ballroom MasterClass 30 + (6 / 8)
Web registration FIéVEZ BENOIT - BENTZ YASMIN(51) -> LU
Canceled VAN DER WILL MIKE - KOK EVELIEN(105) -> NL

   Final

1 LEWIS RHYS - HILTON CASSIE(72)
2 STAES YVE - AUROUSSEAU ILSE(96)
3 PRINS REMCO - VAN DER VEEN CHANTAL(82) -> NL
4 NIJS MARIO - FEYAERTS SANDRA(79)
5 DE ROO BERT - STERCK SILKE(38)
6 WIJNENDAELE GUY - WIJNENDAELE SHAARY(121)
Ballroom MasterClass 40+ (8 / 10)
Canceled DE COCK GERRIT - LYSSENS CONNY(36)
Canceled VOORN ERIC - VOORN CHARLOTTE(119) -> NL

   Final

1 SHARPE IAN - LAWRENCE VICTORIA(91) -> GB
2 ROGGEMAN THOMAS - SPAENJERS ANNIK(87)
3 BROUWER ERIC - OOSTRA-DEMKES HENNIE(27) -> NL
4 ABRAHAM NICOLAS - SIMONS DELPHINE(20)
5 GERMAIN GUY - GERMAIN FABIENNE(53) -> FR
6 BELOOUSSOV IOURI - BELOUSOVA IRINA(24)

   1/2 final

7 REMELS BRUNO - BRUCH ALEXANDRA(85)
8 FIDDER ANDRE - FIDDER SYLVIA(50) -> NL
Ballroom MasterClass 50+ (8 / 13)
Canceled DE COCK GERRIT - LYSSENS CONNY(36)
Canceled HOOGSTRA JOS - WINKELMAN MIRANDA(61) -> NL
Canceled SEIJ FRANS - VAN SENTEN ERICA(89) -> NL
Canceled SERVOTTE HERWIG - BUELENS BETTY(90)
Canceled VOORN ERIC - VOORN CHARLOTTE(119) -> NL

   Final

1 HOUBEN RUUD - ROSSEAU CHRIS(63)
2 BROUWER ERIC - OOSTRA-DEMKES HENNIE(27) -> NL
3 ABRAHAM NICOLAS - SIMONS DELPHINE(20) -> BELGIUM
4 GERMAIN GUY - GERMAIN FABIENNE(53) -> FR
5 VAN VOOREN DANNY - DERGELOO ANN(110)
6 RAMBAUX THIERRY - LE BRUN DOMINIQUE(84) -> FR

   1/2 final

7 HEESTERBEEK PETER - HEESTERBEEK MARJO(58) -> NL
8 REMELS BRUNO - BRUCH ALEXANDRA(85)
Ballroom MasterClass 60+ (7 / 8)
Web registration MENCHINI PATRICK - TOUSSAINT RENéE(77)

   Final

1 WOLLERSHEIM JOS - NIESSEN ANNELOES(122) -> NL
2 JACOBS PHILIP - MOLENBURCH ARLETTE(65)
3 RAMBAUX THIERRY - LE BRUN DOMINIQUE(84) -> FR
4 HEESTERBEEK PETER - HEESTERBEEK MARJO(58) -> NL
5 VERSTRAETEN LUC - VAN HAVERE CHRISTIANE(116)
6 MASSET FILIP - MASSET MYRIAM(76)
7 GHYSELS FREDDY - EECKHAUT ELSIE(54)
Latin Youth - 14 (3 dance) (3 / 4)
Canceled EMMELOT KYANO - VAN KLAVEREN CHARLAINE -> NL

   Final

1 CRAWSHAW ELOïSE - CRAWSHAW SOPHIA(32)
2 TORCINSKA BEATE - ORLOV ALEXANDRE(99) -> LU
3 DIMITROVA DARIA - CORDINA NICOLAS(47) -> LU
Latin Youth - 14 (5 dance)
Latin Youth - 16 (3 dance) (2 / 2)

   Final

1 TORCINSKA BEATE - ORLOV ALEXANDRE(99) -> LU
2 DIMITROVA DARIA - CORDINA NICOLAS(47) -> LU
Latin Youth - 16 (5 dance)
Latin Start to Dance - 30 (4 / 4)

   Final

1 (tot : 3 PP) DECLERCQ SEPPE - DECLERCQ SIEN(41)
2 TORCINSKA BEATE - ORLOV ALEXANDRE(99) -> LU
3 DIMITROVA DARIA - CORDINA NICOLAS(47) -> LU
4 SMETS JORID - MOEHLIG KATHLYN(93)
Latin Pre-Amateur - 30 (7 / 9)
Canceled DECLERCQ SEPPE - DECLERCQ SIEN(41)
Canceled EMMELOT KYANO - VAN KLAVEREN CHARLAINE -> NL

   Final

1 VAN DIJK MITCHELL - VAN SPAANDONK ODETTE(106) -> NL
2 (tot : 2 PP) CRAWSHAW ELOïSE - CRAWSHAW SOPHIA(32)
3 BLOM THIJS - HOEN ESMéE(124)
4 VERHOEVEN PETER - VAN HOOF LAURA(115)
5 (tot : 1 PP) OLLIVIER AäRON - VAN HOVE SOFIE(80)
6 TORCINSKA BEATE - ORLOV ALEXANDRE(99) -> LU
7 DIMITROVA DARIA - CORDINA NICOLAS(47) -> LU
Latin Amateur - 30 (13 / 15)
Canceled GORSKIS SIMAS - PLUME LAETITIA
Web registration MWESIGYE RECAB - CHARISI NIKOLETA DIMITRA(78) -> NL

   Final

1 COX GOAN - WESSELS MYRTHE(30) -> NL
2 (tot : 3 PP) JACOBS WOUTER - SPIT LISA(66)
3 LI TONGYANG - KOOMEN ROSALIEF(73)
4 VAN OVERDAM DANI - HOMPUS FELICIA(109) -> NL
5 BALU TRISTAN - FLORENTIN MARION(23) -> FR
6 (tot : 2 PP) TORFS TIM - BECHTEL MAëLYS(100)

   1/2 final

7 HEMPENIUS RONALD - DE WINTER LISETTE(59) -> NL
7 (tot : 1 PP) THEYS IAN - KALBERMATTEN SYRA(98)
9 DE LORIJN TIM - DE LORIJN IRIS(37)
10 BLANCHARD NEVILLE - KOLESNIKOVA ALEXANDRA(25) -> NL
11 (tot : 2 PP) DIERICK LENNART - CONINCKX CYNTHIA(46)
12 (tot : 4 PP) SIMONS LIAM - LAUWEREYS KAREN(92)
12 VAN DIJK MITCHELL - VAN SPAANDONK ODETTE(106) -> NL
Latin MasterClass Open (9 / 11)
Canceled ALMBERG PER - BENGTSBERG EMESE(21) -> SE
Web registration LAUWEREYS JONAS - VANSTEENKISTE EMILIE(71)

   Final

1 DAAMEN SANDER - TOVMASYAN ANNA(34) -> NL
2 PRUNA MIHAI - DAMEN LISA(83)
3 ISSAEV VIATCHESLAV - MOHNEN THANIQUE(64) -> NL
4 EIJSSENS MARCO - EIJSSENS LINDA(123) -> NL
5 COX GOAN - WESSELS MYRTHE(30) -> NL
6 HABERMACHER LOIC - HABERMACHER ANJA(57) -> FR

   1/2 final

7 BALU TRISTAN - FLORENTIN MARION(23) -> FR
8 CELEA DONAAT - VANOPPEN DAISY(28)
8 JACOBS WOUTER - SPIT LISA(66)
Latin Professionals (1 / 2)
Web registration VAN DER HELM CLAUDIA - FEDDEMA GLENN(13) -> NL

   Final

1 BRANKAERT MAARTEN - WOONINCK SAMANTHA(10) -> NL
Latin Start to Dance 30+ (4 / 4)

   Final

1 AUROUSSEAU ARNE - VAN ZANDBERGEN KARINE(22)

   Final

1 DUDEK GUIDO - KIEKENS KELLY(48)
3 VETTERS PETER - DE VALCK ANNY(117)
4 VERGUTS JOSé - ASMAN HILDE(114)
Latin Pre-Amateur 30+ (2 / 3)
Canceled (tot : 1 PP) VAN BERGEN MARK - SOUVEREYNS PATRICIA(102)

   Final

1 (tot : 2 PP) VANDAELE THIBAUT - BRACKE KELLY(112)
2 (tot : 1 PP) DE SMAELE MIGUEL - DEWITTE LIESELOTTE(39)
Latin Amateur 30+ (4 / 5)
Canceled COX GOAN - WESSELS MYRTHE -> NL

   Final

1 STEVENS LARS - VAN DEN BOSCH CHRISTEL(97) -> NL
2 WIJNENDAELE GUY - BRACKE KELLY(120)
3 (tot : 7 PP) SOBOL JEAN-LOUIS - DEGANT JACKIE(94)
4 GHYSELS FREDDY - EECKHAUT ELSIE(54)
Latin MasterClass 30+ (5 / 7)
Canceled COX GOAN - WESSELS MYRTHE -> NL
Web registration FIéVEZ BENOIT - BENTZ YASMIN(51) -> LU

   Final

1 HORSTMANN MICHAEL - HELLER DENISE(62)
2 POPPE MARLEEN - VLIEGHE LUC(81)
3 LEWIS RHYS - HILTON CASSIE(72)
4 VAN HOOF STEVEN - RAMAEKERS LARA(108)
5 WIJNENDAELE GUY - WIJNENDAELE SHAARY(121)
Latin MasterClass 40+ (6 / 7)
Canceled LYSIK WOJCIECH - ZELAZNA LYSIK IWONA -> PL

   Final

1 SHARPE IAN - LAWRENCE VICTORIA(91) -> GB
2 VLAYEN TOMMY - VERMEERSCH NATASCHA(118)
3 BELOOUSSOV IOURI - BELOUSOVA IRINA(24)
4 ABRAHAM NICOLAS - SIMONS DELPHINE(20)
5 GERMAIN GUY - GERMAIN FABIENNE(53) -> FR
6 RAMBAUX THIERRY - LE BRUN DOMINIQUE(84) -> FR
Solo Cha-cha (8 / 8)

   Final

1 VANOPPEN DAISY(113)
2 DECLERCQ SIEN(42)
3 DAS KAREN(35)
4 CRAWSHAW SOPHIA(33)
5 CRAWSHAW ELOïSE(31)
6 VAN DE GRIENDT MELANIE(103) -> NL

   1/2 final

7 DEDECKER MAITE(44)
8 DE WAEL ANAëLLE(40)
Solo Cha-cha Prof (1 / 1)

   Final

1 EYCKENS SALLY(12)
Solo Jive (7 / 7)

   Final

1 VANOPPEN DAISY(113)
2 DAS KAREN(35)
3 CRAWSHAW ELOïSE(31)
4 CRAWSHAW SOPHIA(33)
5 VAN DE GRIENDT MELANIE(103) -> NL
6 DEDECKER MAITE(44)
7 DE WAEL ANAëLLE(40)
Solo Jive Prof
Solo Paso Doble (3 / 3)

   Final

1 VANOPPEN DAISY(113)
2 DAS KAREN(35)
3 DE WAEL ANAëLLE(40)
Solo Paso Doble Prof (1 / 1)

   Final

1 EYCKENS SALLY(12)
Solo Rumba (8 / 8)

   Final

1 VANOPPEN DAISY(113)
2 DECLERCQ SIEN(42)
3 DAS KAREN(35)
4 CRAWSHAW ELOïSE(31)
5 CRAWSHAW SOPHIA(33)
6 DEDECKER MAITE(44)

   1/2 final

7 VAN DE GRIENDT MELANIE(103) -> NL
8 DE WAEL ANAëLLE(40)
Solo Rumba Prof (1 / 1)

   Final

1 EYCKENS SALLY(12)
Solo Samba (7 / 7)

   Final

1 VANOPPEN DAISY(113)
2 DECLERCQ SIEN(42)
3 DAS KAREN(35)
4 CRAWSHAW ELOïSE(31)
5 CRAWSHAW SOPHIA(33)
6 DEDECKER MAITE(44)
7 DE WAEL ANAëLLE(40)
Solo Samba Prof (1 / 1)

   Final

1 EYCKENS SALLY(12)
Latin Couples Professionals ShowDance (1 / 1)

   Final

1 BRANKAERT MAARTEN - WOONINCK SAMANTHA(10) -> NL
Salsa Couples Rising Star (1 / 1)

   Final

1 CELEA DONAAT - VANOPPEN DAISY(28)
Solo English Walz (7 / 7)

   Final

1 DECLERCQ SIEN(42)
2 VAN DUYSE LAURA(107)
3 CRAWSHAW SOPHIA(33)
4 VANOPPEN DAISY(113)
5 VAN DE GRIENDT MELANIE(103) -> NL
6 HIMPE AUKE(60)
7 DE WAEL ANAëLLE(40)
Solo English Waltz Prof
Solo Quickstep (5 / 6)
Canceled VAN DUYSE LAURA(107)

   Final

1 DECLERCQ SIEN(42)
2 CRAWSHAW SOPHIA(33)
3 VAN DE GRIENDT MELANIE(103) -> NL
4 HIMPE AUKE(60)
5 DE WAEL ANAëLLE(40)
Solo Quickstep Prof
Solo Slow Foxtrot (3 / 4)
Canceled VAN DUYSE LAURA(107)

   Final

1 CRAWSHAW SOPHIA(33)
2 DECLERCQ SIEN(42)
3 DE WAEL ANAëLLE(40)
Solo Slow Foxtrot Prof
Solo Tango (4 / 4)

   Final

1 VAN DUYSE LAURA(107)
2 VAN DE GRIENDT MELANIE(103) -> NL
3 DE WAEL ANAëLLE(40)
4 HIMPE AUKE(60)
Solo Tango Prof
Solo Viennese Waltz (2 / 2)

   Final

1 VAN DUYSE LAURA(107)
2 DE WAEL ANAëLLE(40)
Solo Viennese waltz Prof
Swing Couples Rising Star (1 / 1)

   Final

1 GHYSELS FREDDY - EECKHAUT ELSIE(54)